Psychoterapia grupowa w Lublinie. Edycja 2019/2010.

Trwa nabór na 10 miesięczną grupę terapeutyczną dla osób dorosłych w Lublinie. Spotkania rozpoczną się we wrześniu 2019 r. Udział w grupie poprzedzony jest konsultacjami kwalifikacyjnymi. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 508 004 100 lub 81 741 10 00.

Celem pracy terapeutycznej jest wzrost świadomości siebie i innych, wsparcie w zmianach życiowych, rozpoznanie swoich pragnień, ograniczeń, wartości i wyborów życiowych oraz doświadczanie swoich uczuć, myśli i zachowań.

Praca w grupie oparta jest na dynamice relacji interpersonalnych umożliwiającej wgląd i przepracowanie osobistych trudności (w tym schematów rodzinnych). Taka forma pracy grupowej umożliwia uczestnikom nie tylko obserwację i refleksję nad sobą, lepsze rozumienie siebie i innych, ale także pozwala odkryć w działaniu swoje podstawowe sposoby i schematy budowania relacji. Uczestnicy mogą w ten sposób lepiej rozumieć trudności jakich doświadczają w aktualnych życiowych relacjach i w bezpiecznych, warunkach grupy próbować, i uczyć się nowych zachowań.          

Szczegóły dotyczące terapii grupowej

  • Grupa psychoterapeutyczna w Psychodynamicznym Centrum Terapeutyczno – Szkoleniowym trwać będzie od września 2019 r. do czerwca 2020 r. z wyłączeniem świąt/dni wolnych od pracy oraz wakacyjnej przerwy urlopowej.

  • Grupa będzie spotykała się w poniedziałki w godz. 18.00 - 20.00 (każda sesja trwa 2 godz./koszt: 100,00 zł)

  • I etapem zakwalifikowania do grupy terapeutycznej jest konsultacja z terapeutami prowadzącymi (koszt konsultacji: 100,00 zł)

  • Sesje odbywają się raz w tygodniu

  • Zasady: otwartość, wzajemny szacunek, poufność, trzeźwość, obecność, zalecenie nie kontaktowanie się uczestników poza grupą, informowanie grupy o planowanych nieobecnościach, grupa jest przestrzenią do rozmawiania „o wszystkim”, odejść z grupy można w każdym momencie - po sesji informującej o decyzji przychodzimy na sesje ostatnią (pożegnalną).

  • prowadzenie: Jerzy Lachowicz (psycholog, certyfikowany psychoterapeuta EAP) i dr Katarzyna Rutkowska (psycholog, psychoterapeutka)