Psycholog dziecięcy i młodzieżowy

Terapia pomaga rozliczyć się z przykrymi doświadczeniami, ograniczać bądź zwalczać zaburzenia psychiczne i emocjonalne, kształtować pozytywne wzorce myślenia o sobie i otaczającej rzeczywistości.

W naszym ośrodku znajdziecie Państwo wsparcie dla dzieci, młodzieży i rodzin w ramach działań psychoterapeutycznych oraz w obszarze pracy naszej Niepublicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej PCTS. Znajdziecie tu Państwo wsparcie w zakresie kształtowania mentalnego rozwoju małoletnich pacjentów. Każdy nasz psycholog dziecięcy i młodzieżowy stara się kłaść nacisk na to, by w indywidualny sposób poprowadzić przypadek każdego podopiecznego.
W naszej pracy z uwagą posługujemy się wiedzą z zakresu psychoterapii psychodynamicznej, łączymy ją z dorobkiem nurtu behawioralno–poznawczego, systemowego, a także psychiatrii i pedagogiki.

Niezbędnym warunkiem do podjęcia pracy mającej na celu pozytywną zmianę jest wywiad z rodzicami jaki przeprowadzi nasz psycholog dziecięcy. Służy on postawieniu diagnozy i poprzedza proces terapeutyczny. Dzięki niemu będziemy mogli określić wszelkie czynniki i uwarunkowania kluczowe przy pracy z konkretnym uczestnikiem spotkań.

W interakcjach z naszymi pacjentami uwzględniamy charakterystyczną i swoistą dla danego okresu rozwojowego specyfikę funkcjonowania i komunikowania się.

Metody pracy z młodzieżą:

  • konsultacje psychopedagogiczne - to praca z rodzicami/opiekunami dziecka. Dedykowana jest tym rodzicom, którzy borykają się z dylematami bądź są zaniepokojeni zachowaniem swojej pociechy oraz potrzebują zrozumieć trudną sytuację w jakiej się znalazła. Celem takiego spotkania jest znalezienie rozwiązań, metod wsparcia dziecka oraz stworzenia dla niego terapeutycznego środowiska domowego.
  • psychoterapia indywidualna dla młodzieży - to praca z dziećmi powyżej 13 roku życia, krótko lub długoterminowa. Terapia z nastolatkiem pozwala uchwycić szereg procesów psychologicznych związanych z okresem adolescencji.

Terapia odbywa się z częstotliwością jednego lub dwóch razy w tygodniu.

Koszt: 200 zł za 50 minut

Jedną z ciekawszych form prowadzenia spotkań, jaką każdy nasz psycholog dziecięcy może podjąć w ramach swojej działalności jest socjoterapia, czyli praca w grupie rówieśniczej, dzięki której młody człowiek uczy się odpowiedniego i swobodnego funkcjonowania w otoczeniu innych ludzi i ma szansę ćwiczyć nowe umiejętności społeczne. Dzięki temu dużo łatwiej będzie mu w przyszłości funkcjonować w towarzystwie innych osób i wielce prawdopodobne, że nie będzie to wiązało się ze stresem.

Nasze oddziały psychologiczne mieszczą się w Lublinie, Rzeszowie i Warszawie.

W Lublinie mieści się Niepubliczna Poradnia Psychologiczna PCTS po szczegóły zapraszamy na stronę internetową Poradni: 

WWW.PORADNIA.PCTS.PL